Obrotnica do palet, obracarka palet - Producent KMTMeat

Masz pytania?

Tel/Fax: +48 56 678 15 49

Tel/Fax: +48 56 646 16 02

Napisz do nas:

E-mail: piotr@kmtmeat.pl

E-mail: handlowy@kmtmeat.pl

Adres:

ul. Wapienna 20

87-100 Toruń

Inwerter

Obracarka palet - Inwerter

Produkowany przez nas inwerter palet (obrotnica do palet) należy do rodziny urządzeń służących do przechylania, wywracania, odwracania, obracania, zmieniania ładunków umieszczonych na paletach . Urządzenia tego typu znajdują zastosowanie głównie w magazynach, centrach dystrybucyjno-logistycznych i wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba kompletacji na jednej palecie ładunków rozłożonych na kilku paletach, wymiany palet niestandardowych na palety euro, palet produkcyjnych na transportowe, usunięcia lub dołożenia przekładek, itp. Doskonale sprawdzają się w przypadku ładunków konfekcjonowanych: w kartonach, workach, skrzynkach, beczkach, wiadrach.

Korzyści:

Stosowanie naszych urządzeń (obracarki do palet) na szeroką skalę może generować dla firm spore oszczędności związane z:

1. możliwości skierowania do innych prac osób zajmujących się ręcznym, czasochłonnym przepakowaniem ładunków z kilku palet na jedną w przypadku kompletacji na jednej palecie dostawy kilku rodzajów towarów zróżnicowanych asortymentowo, w przypadkach gdzie istnieje konieczność wymiany droższych palet produkcyjnych na tańsze palety jednorazowe lub gdy paleta jest uszkodzona i nie nadaje się do dalszego użytku

2. efektywnego wykorzystania miejsca w magazynie oraz na środkach transportu wynikające z możliwości szybkiej zamiany palet o wymiarach niestandardowych ( często spotykanych zwłaszcza przy ładunkach przychodzących z poza terenu Unii europejskiej ) na palety typu Euro.

Obracarka palet - działanie:

Do obsługi urządzenia wystarczy jeden operator. Obsługa jest bardzo prosta i odbywa się za pomocą panelu sterowania . Po ustawieniu za pomocą wózka paletowego lub widłowego na platformie roboczej palety z ładunkiem, opuszczana jest platforma dociskająca, która stabilizuje ładunek uniemożliwiając jego przemieszczanie. Następnie operator przechyla platformę roboczą o kat 93 stopnie, a następnie przez odsunięcie platformy dociskającej oraz ruchy platformy bocznej luzuje ułożenie ładunku na palecie umożliwiając usunięcie lub wymianę palet i przekładek.. Następnie platforma dociskająca ponownie stabilizuje zawartość palety, a platforma robocza wraca do położenia początkowego.

Parametry techniczne:

  • zakres roboczy (wysokość palety z ładunkiem): min. 1200 mm, max. 2200 mm
  • max waga palety: 1,5 tony
  • kąt pochylenia palety: 93 º
  • wymiary urządzenia [ dł. x szer. x wys.]: 3256 x 1546 x 2632 mm
  • napęd: zestaw siłowników hydraulicznych napędzanych pompą zasilaną silnikiem elektryczny 5,5 kW/400V