Kolejki transportowe do tusz, transport mięsa na hakach - KMTMeat

Masz pytania?

Tel/Fax: +48 56 678 15 49

Tel/Fax: +48 56 646 16 02

Napisz do nas:

E-mail: piotr@kmtmeat.pl

E-mail: handlowy@kmtmeat.pl

Adres:

ul. Wapienna 20

87-100 Toruń

Kolejki

Kolejki

Wykonujemy również kolejki transportowe do wewnątrzzakładowego transportu tusz. Wykonujemy kolejki z torem rurowym lub płaskownikowym. Materiał: konstrukcja ze stali ocynkowanej ogniowo, tory, rozjazdy, łuki i prowadnice ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej ogniowo, elementy złączne ze stali ocynkowanej galwanicznie lub ze stali nierdzewnej.

 

Kolejki transportowe

kolejka rurowa do tusz, kolejka transportowa do chłodni, hak z konsolą rolkową i ślizgową, waga kolejkowa, konsola do haka, wózek i teleskop kolejki, rozpieracz ślizgowy i rolkowy do trzody, transport mięsa na hakach, łuk i rozjazd kolejki, przewieszanie i rozładunek tusz

Kolejki to podstawowy element transportu z tusz. W skład kolejki wchodzi konstrukcja wsporcza (belki i słupy stalowe ocynkowane ogniowo) oraz tor kolejki podwieszony do konstrukcji na wieszakach. Tor wykonany jest najczęściej z rur o średnicy fi 48,3 mm lub fi 60,3 mm, rzadziej z płaskowników. Po torze przepychane są tusze na hakach lub rozpieraczach z części ubojowej do chłodni oraz z chłodni na ekspedycję. Dzięki zastosowaniu rozjazdów tory kolejek można połączyć w jeden tor główny lub z toru głównego wyprowadzić połączenia z kilkoma chłodniami. Na torach kolejek montowane są urządzenia do ważenia tusz tzw wagi kolejkowe. Kolejka zwykle doprowadzona jest do bramy ekspedycji i zakończona tzw teleskopem (ruchomym fragmentem toru na przegubie który przypina się do kolejki na samochodzie dostawczym w celu załadunku lub rozładunku tusz). Tusze transportowane są w pozycji wiszącej na hakach (pojedynczo) lub na rozpieraczach (po 2). Haki i rozpieracze występują w dwóch wersjach: z konsolą ślizgową oraz z konsolą z rolką.